رییس سازمان آتش نشاني و خدمات ایمنی شهرداری ساري خبر داد:

امدادرساني به1987حادثه طي6ماهه نخست سال جاري/کاهش9درصدی حوادث نسبت به مدت مشابه سال گذشته

کد خبر : 1452621 مهر 1398اخبار 0
سید حمید هاشمی، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری از نجات 466 نفر از شهروندان و هموطنان از حوادث 6 ماهه نخست سال جاری خبر داد.
امدادرساني به1987حادثه طي6ماهه نخست سال جاري/کاهش9درصدی حوادث نسبت به مدت مشابه سال گذشته

 

به گزارش روابط عمومي و ماور بین الملل شهرداری ساری به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري ساري، سید حمید هاشمی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مرکز استان، از امدادرسانی آتش نشانان به یک هزار و 987 حادثه طی 6 ماهه نخست سال جاري خبر داد .

 

وي با اشاره به کاهش 9 درصدی حریق و حوادث نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزود: آتش نشانان در یک هزار و 23 مورد آتش سوزی و 964 مورد حادثه در 6 ماهه اول سال جاری، جان و مال هموطنان را از خطرات، صدمات و خسارات احتمالی نجات داده اند.

 

هاشمی به تلاش شبانه روزی و خدمات بی وقفه آتش نشانان به شهروندان اشاره و تصريح كرد: طي اين مدت دو هزار و 185 بار خودروهاي آتش نشاني به همراه هفت هزار و 208 مامور آتش نشان به محل حوادث اعزام شدند كه خوشبختانه طي عمليات هاي صورت گرفته، 466 نفر از هموطنان از حوادث نجات يافتند.

 

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری به امداد رساني و خدمات سازمان آتش نشاني فراتر از محدوده شهري اشاره كرد و افزود: طي اين مدت 595 عمليات در خارج از محدوده شهري انجام شده كه براي انجام اين عمليات ها دو هزار و 193 مامور آتش نشان به محل حوادث اعزام شد.

 

وی با اشاره به اینکه بیشتر آتش سوزی ها در معابر و گذرگاه ها با 356 مورد ، اماکن مسکونی با 219 مورد و فضای سبز و کشاورزی با 203 مورد رخداده است، گفت: بر اساس گزارش کارشناسان، بیشتر علت آتش سوزی ها در اثر بی احتیاطی و عدم رعایت موارد ایمنی در استفاده از مواد جامدسوز با عاملیت انسانی و برق بوده است.


هاشمی اظهار کرد: طي اين مدت، 4 مانور آموزشي و عملیاتی به منظور ارتقا توان آتش نشانان، هماهنگي در عمليات هاي امدادي، تست تجهيزات و ادوات و ارزيابي عملكرد نيروهاي شركت كننده در مانور برگزار شد.

 

این مسئول از اقدام مشترک سازمان آتش نشانی، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، سازمان عمران و ستاد جامع مدیریت بحران شهرداری ساری در راستای افزایش ضریب ایمنی شهر و شهروندان خبر داد و گفت: به منظور پیشگیری از خطرات احتمالی و با هدف افزایش ضریب ایمنی شهر و شهروندان، درختان خطرزا در سطح شهر ساری شناسایی شدند.

 

وی افزود: با توجه به درپیش بودن بارندگی ها و لزوم ایمن سازی درختان سطح شهر، کارشناسان سازمان آتش نشانی، سازمان سیما، منظر و فضای شهری، سازمان عمران  و کارشناس مدیریت بحران شهرداری ضمن بازدید میدانی از وضعیت درختان در سطح شهر، اقدامات لازم  برای رفع خطرات احتمالی را انجام دادند.

 

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری ضمن تشكر از همکاری و مشارکت شهروندان از همه آنان خواست در هنگام وقوع حادثه ضمن حفظ خونسردي در سریع ترین زمان با شماره گيري ۱۲۵، آدرس دقيق و نوع حادثه را اعلام نمايند.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید