بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 1450620 مهر 1398اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

بازدید شهردار ساری از روند بازگشایی مسیر پل کابلی شهید رنجبر تا پل های شهید نوری

صبح چهارشنبه عباس رجبی شهردار مرکز استان به همراه قبادی معاون شهرسازی و امور مناطق، محمدیان معاون اداری مالی، کریمی معاون فنی و عمرانی ، احمدی فولادی شهردار منطقه یک و جمعی از مدیران شهرداری ضمن بازدید از روند پروژه بازگشایی مسیر پل کابلی شهید رنجبر تا پل های شهید نوری ، دستورات لازم را جهت رفع موانع موجود و تسریع در اجرای این پروژه را صادر کرد.

شهردار ساری بر ضرورت پیگیری اجرای پروژه بازگشایی مسیر پل کابلی شهید رنجبر تا پل های شهید نوری تاکید نمود و اظهار داشت: اجرای این پروژه به دلیل موقعیت جغرافیایی و اثر مطلوب بر کاهش بار ترافیکی شهری و نیز سهولت دسترسی شهروندان در مسير ورودي و خروجي شهر در كنار فراهم آمدن رفاه حال شهروندان بسیار حائز اهمیت بوده و مدیریت شهری بر پیشبرد کار و تکمیل آن اهتمام ویژه خواهد داشت.

در پایان شهردار ساری با اشاره به تلاش جهت رفع موانع موجود در اين پروژه خاطرنشان کرد: پروژه بازگشایی مسیر پل کابلی شهید رنجبر تا پل های شهید نوری به عرض 26 متر و مجموعاً  به طول 2600 متر که حدود 2300 متر فاصله پل تا پل و 300 متر از محدوده انتهای بلوار داراب تا پل کابلی شهید رنجبر است که تاکنون حدود 800 متر از املاک شخصی در طول مسیر تملک شده و  تملک باقیمانده مسیر و اجرای آن به سرعت در دستور كار قرار گرفته است.

 

 

آمادگی مدیریت شهری جهت همکاری با نیروی انتظامی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی

عباس رجبی شهردار ساری، به مناسبت هفته نیروی انتظامی با حضور در دفتر سردار میرفیضی فرمانده انتظامی استان مازندران با وی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، رجبی شهردار مرکز استان ضمن تبریک و گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: مجموعه شهرداری نیز همانند نیروی انتظامی در ارتباط مستقیم با مردم است و بصورت شبانه روزی در حال انجام وظیفه می باشد و در این راستا می توان با همکاری و هماهنگی بیشتر میان مدیریت شهری و نیروی انتظامی خدمات مناسب تری را به مردم ارائه کرد.

 

 

فرهنگ، لازمه اعتلای مدیریت شهری و کتابخانه های عمومی نماد فرهنگ هستند

آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، صبح دوشنبه با حضور در دفتر عباس رجبی، شهردار ساری در دفتر با وی دیدار و گفتگو کرد.

ولیپور در این دیدار ضمن تبریک انتصاب رجبی بعنوان شهردار ساری و آرزوی موفقیت برای وی، ابراز امیدواری کرد علی رغم مشکلات متعدد مدیریت شهری، در دوره جدید شاهد افزایش قابل توجه حمایت های شهرداری به مقوله فرهنگ باشیم و تعامل سازنده با دستگاه ها و فعالان فرهنگی، سبب توسعه زیربنایی و نرم افزاری در حوزه فرهنگ شهر ساری شود.

عباس رجبی شهردار ساری نیز در این دیدار با بیان اینکه فرهنگ لازمه اعتلای مدیریت شهری و کتابخانه های عمومی نماد فرهنگ هستند، اذعان داشت: کتابخانه های پررونق، آبروی هر شهر هستند و برای همکاری های سازنده تا رفع شدن همه مشکلات و دستیابی به کتابخانه های عمومی شایسته و بایسته، آماده ایم.

 

 

همکاری و تعامل در راستای ارائه خدمات به شهروندان

عباس رجبی شهردار مرکز استان به مناسبت هفته نیروی انتظامی با سرهنگ صفرپور فرمانده انتظامی شهرستان ساری دیدار کرد.

در این دیدار، عباس رجبی شهردار ساری ضمن تبریک و گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، گفت: مدیریت شهری بر تعامل و همکاری با نیروی انتظامی و دستگاه های اجرایی در راستای ارائه خدمات به شهروندان تاکید دارد.

           

 

انتصاب احمد محمدیان به عنوان سرپرست معاونت اداری و مالی شهرداری

با حکم عباس رجبی شهردار مرکز استان احمد محمدیان به عنوان سرپرست جدید معاونت اداری و مالی شهرداری ساری منصوب شد. این حکم در جلسه ای که با حضور زلیکانی نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری، معاونان، مشاوران و جمعی از مدیران و مسئولان شهرداری ساری در دفتر معاونت اداری و مالی شهرداری مرکز استان برگزار شد ابلاغ گردید

 شایان ذکر است سید مصطفی طاهری نیز بعنوان  مشاور شهردار و مسئول پیگیری امور مربوط به اعتبارات تخصیصی بر پروژهای عمرانی و دولتی منصوب شد.

 

 

انتصاب مسئول دبیرخانه مرکزی شهرداری ساری

خدیجه محسنی با حکم عباس رجبی به عنوان مسئول دبیرخانه شهرداری مرکز استان منصوب شد.

خدیجه محسنی مسئول جدید دبیرخانه مرکزی شهرداری ساری نیز با قدردانی از شهردار مرکز استان بابت حسن اعتماد و تحویل مسئولیت به ایشان گفت: از شهردار ساری بابت این اعتماد و انتصاب قدردانی می کنم و امیدوارم بتوانم پاسخگوی این اعتماد باشم و همچون گذشته خاطره خوبی از انتصاب بانوان در شهرداری بجا بگذارم و از همه کسانی که تاکنون زحمات فراوانی را متقبل شدند تشکر و قدردانی کرده و امیدوارم با همکاری و همدلی در پیشبرد امور موفق باشیم.

 

 

بازدید شهردار مرکز استان از شهرداری‌های مناطق یک و سه

صبح سه شنبه عباس رجبی، شهردار مرکز استان با حضور در شهرداری های مناطق یک و سه با کارکنان این مناطق دیدار و گفتگو کرد.

شهردار ساری در این دیدار از کارکنان شهرداری های این مناطق خواست تا با همدلی و تلاش بیشتر نسبت به خدمات رسانی مطلوب به شهروندان اقدام کنند.

وی همچنین رعایت اخلاق، ادب و احترام در برخورد با ارباب رجوع را از نکات مهم و در اولویت دانست و بر اتمام پروژه های نیمه تمام شهرداری تاکید کرد.

 

 

بازدید جمعی از خبرنگاران استان گلستان از باغ بانوان ساری

جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان گلستان به دعوت اتحادیه خانه مطبوعات خزر از پروژه های عمرانی شهرستان ساری بازدید کردند.

در بازدید از پروژه عمرانی فرهنگی باغ بانوان که با همراهی عباسی معاون عمرانی فرمانداری، سعیدی مدیر دفتر فنی شهرداری و مرتضوی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری مرکز استان همراه بود، سعیدی مدیر دفتر فنی شهرداری ساری به تشریح امکانات و ظرفیت های پروژه باغ بانوان برای اصحاب رسانه استان گلستان پرداخت.

 

 

تحقق پدافندغیرعامل و افزایش بازدارندگی در پروژه های شهری

حسن کلانتری دبیر پدافند غیر عامل شهرداری مرکز استان، در جلسه ستاد نکوداشت هفته پدافندغیرعامل ضمن قدرداني از حمایت های  عباس رجبی شهردار ساری  در اجراي الزامات پدافندغيرعامل در پروژه های شهری گفت: هدف از اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل كاهش آسیب‌پذیری نیروی انسانی و تاسیسات و تجهیزات حیاتی و حساس و مهم کشور علیرغم حملات خصمانه و مخرب دشمن و استمرار فعالیت‌ها و خدمات زیربنایی و تامین نیازهای حیاتی و تداوم اداره کشور در شرایط بحرانی ناشی از جنگ احتمالی است.

وی با اشاره به تحقق فرامين مقام معظم رهبري مبني بر اهميت پدافند غيرعامل در برابر انواع تهديدات و محورهاي نفوذ دشمن با اقدام بسيجي و مدیریت انقلابی افزود:  در راستای ابلاغ دستورالعمل هماهنگي استانداري مازندران و تحقق شعار پدافندغیرعامل در سال 1398 (پدافندغیرعامل، مقاومت و بازندارندگی با رونق تولید) مطابق با ابلاغيه روز شمار هفته پدافند غيرعامل كشور از 8 الي 14 آبان 1398، برنامه های اجرایی ستاد نکوداشت هفته پدافندغیرعامل شهرداری ساری در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

ایجاد پارک و فضای سبز شهری در منطقه سه

در راستای افزایش سرانه فضای سبز با هدف ایجاد محیطی سالم و با نشاط برای شهروندان، شهرداری منطقه سه با همت سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری اقدام به ایجاد پارک و فضای سبز در خیابان شهید فهمیده حد فاصل خیابان صادقیه تا خیابان شهید چمران نموده است.

 

 

هرجمعه ، یک محله

شهرداری منطقه دو در راستای بهسازی معابر و سهولت عبور و مرور شهروندان، لکه گیری و آسفالت بلوار پاسداران را در دستور کار قرار داده و در حال اجراست.

فعالیت در جهت زیبایی بصری منطقه نیز از دیگر اقدامات شهرداری منطقه دو بوده که در این زمینه رنگ آمیزی پایه های پل فرح آباد و نقاشی دیواری به همت شهرداری منطقه دو عملیاتی شده است.

اجرای طرح هر جمعه یک محله نیز در راستای ارائه خدمات شهری شامل نظافت، شستشوی معابر، جمع اوری نخاله، هرس درختان در محلات مختلف  با هدف توسعه متوازن و افزایش رضایتمندی شهروندان در دستور کار شهرداری منطقه دو قرار گرفته است.

 

 

تهیه و ارسال بخشی از اقلام مورد نیاز جهت پذیرایی از زائران اربعین حسینی

به همت سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مرکز استان در راستای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی(ع) و به‌منظور ارائه خدمات بهتر به زائران در مرز مهران، با هماهنگی‌های بعمل آمده این سازمان اقدام به تهیه مواد غذایی به میزان 7 تن و تحویل آن به ستاد عتبات عالیات شهرستان ساری نموده است.

بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری(مدّظلّه‌العالی)، دستگاه های دولتی به عنوان تسهیلگر و مهیا کننده شرایط در کنار مردم و زایران اربعین حسینی(ع) هستند و خواهند بود.

 

 

پل تا پل، مسيري براي توسعه شهر

راه‌هاي مواصلاتي از مهم ترين مولفه هاي دستيابي به توسعه شهري هستند. بازگشايي مسير پل تا پل از انتهاي بلوار داراب تا پل كابلي شهيد رنجبر و پس از آن تا پل هاي شهيد نوري در خروجي شرقي ساري، يكي از مهم ترين پروژه هاي مديريت شهري است كه با هدف كاهش مصرف انرژي و رفع گره هاي ترافيكي با دستور شهردار ساري مجدداً فعال شده و ادامه علميات اجرايي آن در دستور كار قرار گرفته است.

امروز پل كابلي شهيد رنجبر مي تواند به عنوان سمبل جديد مركز استان معرفي شود و به عنوان نماد توسعه شهري ساري ثبت گردد. در مسير طي طريق ساري بر مدار توسعه پل كابلي شهيد رنجبر كه با سازه اي منطبق بر استانداردهاي روز پايه ريزي شده است و مسير بلوار داراب در نقطه جغرافيايي جنوب شرق ساري را به سمت شرق و پل هاي شهيد نوري از گره هاي ترافيكي تهي مي سازد، مي تواند نمادي از حركت و پويايي باشد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید